Język angielski dla przedszkolaków

przedszkole_ursynow01Organizujemy regularne zajęcia języka angielskiego dla przedszkolaków. Są to kreatywne zajęcia nauki języka poprzez zabawę.

Nauka pozwala najmłodszym uczyć się nowych słówek, a przede wszystkim właściwego akcentu. Zajęcia obejmują takie dziedziny jak:

  • poznawanie nowych słówek,
  • rozpoznawanie prostych poleceń,
  • osłuchiwanie się z językiem angielskim,
  • piosenki, gry oraz zabawy w języku angielskim prowadzone przez native speakera.

 

 Nasze zajęcia języka angielskiego dla dzieci

 

Angielski z native speakerem dla przedszkolaków realizujemy w ramach zajęć w przedszkolu, co oznacza brak dodatkowych kosztów dla rodziców. Lekcje prowadzone są przez nauczyciela, dla którego angielski stanowi mowę ojczystą. Niesie to za sobą wiele zalet – dzieci mogą znacznie szybciej przyswajać nową wiedzę oraz umiejętności. Native speaker posługuje się przez cały czas językiem obcym. Liczne badania i testy potwierdzają, że jest to skuteczny sposób na to, aby zwiększyć efektywność procesu nauki. Bardzo ważne są tutaj rozmowy – dziecko już od najmłodszych lat powinno przełamywać swój lęk przed konwersacją oraz oswajać się z językiem.

Nowoczesne metody nauczania

Wiele osób dorosłych uważa, że dziecku wystarczy jedynie dostęp do książek oraz podręczników, aby rozpocząć naukę języka. Nic bardziej mylnego! Maluch potrzebuje dużo bodźców gdyż szybko się rozprasza i zniechęca. To, co było ciekawe na początku, za kilka dni staje się monotonne i nieangażujące. Właśnie dlatego należy uświadomić sobie, jak dużą rolę odgrywa nauczyciel, a także posiadane przez niego kompetencje.

Native speaker musi on wykazać się nie lada kreatywnością oraz zaangażowaniem. Nowoczesne metody nauczania sprawiają, że podopieczni chłoną przekazywaną wiedzę znacznie efektywniej.

Nauka języka angielskiego przez zabawę

Przedszkolaki uwielbiają uczyć się przez zabawę. Jeśli do realizacji powierzonych zadań podchodzimy z zapałem oraz motywacją, to uda nam się wypracować pożądane rezultaty. Nauka języka angielskiego to nie tylko podręczniki, ale także humorystyczne wierszyki, bajki, piosenki, zgadywanki, quizy, malowanki, a także wiele innych. Należy także wspomnieć o interakcji między dziećmi, które np. podczas układania klocków lub gry w piłkę mogą przyswajać obcojęzyczne zwroty.